18 Şubat 2013 Pazartesi

Kitap Kardeşliği (Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez) Bölüm 1{19 ocakta kendi blogumda yazdığım yazıdır }

  Sizlere kısaca bu kardeşlikten bahsetmem gerek. bu güzel olay aslında yandaki D&R ın marquez haftasında aldığım bu üç kitabın fotoğrafını paylaşmamla başladı.

   G3LS3H Yüzyıllık Yalnızlık kitabını okumak istediğini söyledi bende beraber başlayalım hatta belki bir kaç kişi daha buluruz dedim aslında aklımda bu kadar çok kişi olacağını hiç ama hiç hayal etmemiştim. Aklıma böyle bir şeyler gelmişti evet belki bir kafede veya bir sokakta veya bir sahil kenarına oturup aynı kitap olmasa da okumak hep hayalimdir. Aslında şimdi fareler ve insanlar veya şeker portakalını bakanlık önünde oturup bir okuma eylemi yapma var ama neyse . Düşünsenize okuyorlar diye tutuklandılar ... Gülsek mi ağlasak mı ?
   Herneyse daha sonra cilemkücükoruc da bende katılırım deyince tarihi konuştuk ve 1 şubat olmasına karar verdik oracıkta. 1 gün sonra da yandaki fotoyu instagramda paylaştım. ve 2 saatte 20 kişi okuyacağını söyleyince resmen havalara uçtum. ben ay sonunda bu sayıyı hayal ederken 2 saatte ulaşmış olmak benim için gerçekten tarif edilemez bir duygu ..Bir çok kişi belkide abarttığımı düşünebilir ama gerçekten hissettiklerim bu yazdıklarımdan kat kat yukarda bir yerlerde..Kitaplarla belkide 1 yıldır bu kadar yakınım.. 7 yıldır felan okuyorudur ama baktım ki insanlar beni üzüyor ve dostluk kurumuna hizmet eden kimse kalmamış kitapları oraya koydum ben ve çokda mutluyum onlarla onlarla yaşıyorum hayatı ben ...

    Liste dün bu halde idi tam emin değilim ama şu an sayımız 57 sanırım .Belli bir yerimiz yok nerde nasıl okuduğunuz hiç önemli değil.Biz buna instagramda başladık orası bence kitap severlere ulaştığım çok güzel bir yer bir çok kitap kardeşimi orda tanıdım tabi twitterda da var ama ordan katılım çok az . Ben bir liste tutuyorum gördüğünüz gibi ama kendi arkdaşlarımdan da okuyacaklar var . Nerde nasıl okuduğunuz hiç önemli değil tek amacım 1 şubatta hepimizin aynı bahçede aynı resme bakıp farklı hayaller kurması ... Birlikte bir dünyanın içine girmek .. Hayaldi benim içinde bu bakın gerçekleşecek 1 şubatta bakarsınız bir gün 300 500 kişi bir kitabı okuruz belki sayemizde insanlar bizle birlikte kitap okuyacaklar .. E biraz kaba olacak belki ama çok yapılan popüler olan olayları yapmak milletimizde hastalık gibi ... Belkide bu hastalığı tv kanalları web sayfaları gibi bizde kullanırız . Topluma belkide kitap okuma sevgisini bu kardeşlikle sevdiririr.

   instagram ve twitterda #kitapkardesligi ve bu ay için #kitapkardesligisubat taglerini kullanacağız

   Siz de bize katılmak isterseniz gidin bu ay için bir Yüzyıllık Yanlızlık -Gabriel Garcia Marquez alın 1 şubatta bizle birlikte okuyun okutun.... Bana ulaşmak ve listeme girmek isterseniz heryerden ulaşabilirsiniz ...


   1 şubatta 100 kişi olma hayalim var bakarsınız gerçekleşir siz kitap kardeşlerimle ....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder